Szukaj na stronie

LogowanieWydarzenia
Seminarium pt:"Centralny Port Komunikacyjny - czy to właściwa decyzja?" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bartłomiej Morga   
piątek, 16 listopada 2018 15:37

Wczoraj popołudniu członkowie koła uczestniczyli w seminarium pt:"Centralny Port Komunikacyjny - czy to właściwa decyzja?" organizowanym przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krakowie. Spotkanie prowadził mgr inż. Czesław Jarosz wieloletni prezes Kraków Airport, w ostatnich latach prowadzący na Politechnice Krakowskiej.
Po części wykładowej, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w debacie poświęconej zagadnieniom związanym z CPK. Żywa i
trwająca około godziny, dyskusja, pokazała jak wiele wątpliwości, wiąże się z przygotowaniami do tej inwestycji.
Panu Jaroszowi dziękujemy za wiele ciekawych informacji, a SITK za możliwość uczestnictwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2018 15:46
Więcej…
 
V Poznańskie Forum Logistyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Aleksandrowicz   
środa, 27 maja 2015 22:07

W dniach 23-24 kwietnia 2015 roku ośmioro członków Koła Naukowego Logistyki wzięło udział w V Poznańskim Forum Logistycznym. Konferencja organizowana była przez Koło Naukowe Logistyka funkcjonujące na Politechnice Poznańskiej. Tematem przewodnim tegorocznego Forum była logistyka dystrybucji.  Konferencja oparta była o wystąpienia zaproszonych gości (specjaliści z branży TSL oraz wybitni pracownicy naukowi Politechniki Poznańskiej) i prezentację najlepszych spośród zgłoszonych referatów. Wśród prelegentów znalazł się członek naszego Koła: Jan Aleksandrowicz z referatem na temat „nowoczesnych rozwiązać w organizacji i optymalizacji sieci logistycznej”. Wygłoszone referaty stały na bardzo wysokim poziomie i związane były z rozwiązaniami realnych problemów logistycznych. Jury złożone z pracowników naukowych Politechniki Poznańskiej przyznało wyróżnienie dla Jana Aleksandrowicza w kategorii najlepszego referatu.

 

Poprawiony: niedziela, 14 czerwca 2015 12:15
Więcej…
 
Logistyka wokół nas 26 – 28.03.2015 Poznań PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Dziki   
środa, 27 maja 2015 22:03

 

Środa, godz 21: 37 - grupa studentów z naszego koła wyruszyła pociągiem z Krakowa na konferencję „Logistyka wokół nas 2015” zorganizowaną przez Studenckie Koło Naukowe Logistyki AElogic, działające przy Katedrze Logistyki Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Po równie długiej, jak i przyjemnej podróży pociągiem „Przemyślanin” udaliśmy się do hostelu w celu zakwaterowania i odświeżenia się, po czym, wyruszyliśmy na Uniwersytet Ekonomiczny, gdzie nastąpiło oficjalne rozpoczęcie konferencji.

 

Poprawiony: czwartek, 28 maja 2015 15:57
Więcej…
 
Wycieczka do Centralnej Sortowni DPD w Strykowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Wojdyła   
wtorek, 14 kwietnia 2015 07:56

Jedną z nagród za zajecie 1 miejsca w ogólnopolskim konkursie „ Wykołuj optymalne rozwiązanie” zorganizowanym przez firmę DPD Polska, była wycieczka do Centralnej Sortowni w Strykowie. Dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Maj, 26 marca br. w grupie 9 osobowej wybraliśmy się na szkolenie.

Centralna Sortowania została otworzona w 2012 roku w Strykowie, gdyż jest to strategiczny punkt pod względem lokalizacji. Mieści się na 9ha, w tym magazyn o powierzchni 2.5 tys m^2. Wyposażony w 44 stanowiska rozła-dunkowe i 76 załadunkowych. Jest to bardzo duży obiekt logistyczny jak na standardy polskie. Dodatkowym atutem, a tak naprawdę sercem centralnej sortowni są 2 sortery główne o wydajności 17,5 tys. paczek na godzinę oraz sorter dla małych paczek i kopert o wydajności 8 tys. paczek na godzinę.

Poprawiony: czwartek, 16 kwietnia 2015 21:55
Więcej…
 
Student Maritime Conference 22-24.03.2015 Gdynia – Karlskrona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Kułaga   
poniedziałek, 13 kwietnia 2015 22:06

Sobota 21.03.2015 godzina 14.05, pięcioro przedstawicieli TiLOGu wyruszyło ze słonecznego Krakowa na Student Maritime Conference w Gdyni organizowanej przez Koło Naukowe TranslogAkademii Morskiej. Po niespełna 6 godzinach wysiedliśmy na stacji Gdynia Główna. Miasto przywitało nas niestety dość nieprzyjemną aurą  (niska temperatura i opady deszczu). 
Nocleg organizatorzy zapewnili nam w Domu Studenckim razem z kilkudziesięcioma  innymi uczestnikami konferencji z całego kraju.

Niedziela - to pierwszy dzień konferencji. Mimo bardzo niskiej prognozowanej temperatury, tego dnia Gdynia zaskoczyła nas piękną słoneczną pogodą. Oficjalnie  zaczęto rejestracją od godziny 8.30. Następnie rozpoczęcie i czas na prelekcje najlepszych prac. Wśród finalistów  była również prezentacja reprezentanta  TiLOGu Konrada Chwastek, której temat to: "Wpływ zaawansowanego systemu informacji podróżnych na parametry ruchu pojazdów logistycznych w wybranym obszarze krakowskiej sieci ulicznej". Praca ta bardzo zaciekawiła kapitułę oceniającą i wywołała długą dyskusję oraz falę  pytań do naszego prelegenta. Jury doceniło pracę Konrada nagradzając go drugim miejscem na podium. Gratulację! Tak minęła część merytoryczna konferencji. Wieczorem o godzinie 18.30 wszyscy obowiązkowo stawiliśmy się na zbiórkę, skąd wynajęte autobusy przetransportowały nas do portu BCT. Z terminala wypływaliśmy w rejs promem Stena Line na trasie Gdynia – Karlskrona. Odbicie od kei nastąpiło o godzinie 21.00. Po zakwaterowaniu się w naszych małych czteroosobowych kajutach, mimo naprawdę niskiej temperatury, nie mogło nas zabraknąć na górnym pokładzie gdzie obserwowaliśmy oddalanie się od lądu. Dla większości z nas był to pierwszy, tego typu, rejs przez Bałtyk i przeżycie nie do opisania. Gdy już zmarzliśmy na pokładzie, wróciliśmy do środka gdzie czekały na nas dalsze atrakcje przygotowane przez organizatorów. Przebywaliśmy głównie na pokładach 9 i 10. Czas na promie to czas zabawy i integracji międzyuczelnianej.

Poprawiony: czwartek, 16 kwietnia 2015 21:56
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 11