Szukaj na stronie

LogowanieXIII FORUM MŁODEJ LOGISTYKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Jagieła   
niedziela, 16 marca 2014 20:14

W dniach 6-7 marca 2014r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyło się XIII Forum Młodej Logistyki. Jak co roku nie mogło zabraknąć na nim członków naszego koła TiLOG. Po porannej podróży pociągiem i zakwaterowaniu się w hostelu udaliśmy się na miejsce konferencji.

W sześcioosobowym składzie, troszkę spóźnieni, nie zdążyliśmy na oficjalne otwarcie lecz mogliśmy  wysłuchać prezentacji dziewięciu kół naukowych wybranych spośród wszystkich zaproszonych. (Z powodu nie zgłoszenia się jednego z prezentujących zespołów  zastąpiono go innym z listy rezerwowej, który ostatecznie według Kapituły okazał się najlepszym).

Każdy z zespołów miał dziesięć minut na przedstawienie przygotowanej prezentacji, kolejne dziesięć  minut przeznaczone było na obronę swojego tematu przed Kapitułą Ekspertów oraz dziesięć minut na udzielenie odpowiedzi na pytania z sali. Przed ogłoszeniem zwycięzców i wręczeniem nagród odbyła się debata, podczas której na pytania o „najważniejszą z trzech mili występujących w łańcuchu logistycznym”, odpowiadali członkowie Kapituły. Przez cały pierwszy dzień uczestnicy mogli brać udział także w Logistycznych Targach Pracy, na których mogli zapoznać się z ofertami praktyk oraz staży. Po oficjalnym zakończeniu FMLa rozpoczął się luźniejszy czas dla uczestników, w tym integracja. Zacieśnianie więzi rozpoczęło się już w hostelu, z którego udaliśmy się do wybranego przez organizatorów klubu. Zabawa upłynęła w bardzo fajnej atmosferze i przy bardzo fajnej muzyce.

Podczas drugiego dnia Forum mogliśmy wysłuchać prezentacji kilku firm, ale także wziąć udział w jednym z trzech warsztatów, na który wcześniej musieliśmy się zapisać. Na warsztatach firmy Unilever naszą grupę reprezentowała część żeńska.  „The Company Game” to warsztat idealnie odwzorowujący pracę w korporacji.  Stworzono dwa zespoły, które reprezentowały przedsiębiorstwo X i Y oraz rywalizowały  ze sobą, o udziały na rynku. Ich struktura organizacyjna odpowiadała tej, z którą można spotkać się w przyszłym miejscu pracy. Każdy z uczestników mógł wybrać dział, do którego chciał należeć. To jak bardzo spodobała się uczestnikom ta gra, może potwierdzić czas jej trwania, który przedłużył się o około godzinę.

Forum Młodej Logistyki jest niewątpliwie jedną z konferencji, na którą warto się wybrać, nie tylko ze względu na jej rangę, ale i możliwość poszerzenia swojej wiedzy.

KJ

 

Poprawiony: wtorek, 18 marca 2014 11:29