Szukaj na stronie

Logowanie



VII Sympozjum Logistyczno – Transportowe „Sea Point 2013” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Aleksandrowicz   
sobota, 07 grudnia 2013 16:27

Kolejny rok z rzędu Koło Naukowe Logistyki Tilog miało przyjemność uczestniczyć w VII Ogólnopolskiej Konferencji „Sea Point 2013” w Szczecinie. Tegoroczne Sympozjum odbyło się w dniach 7-8 listopada, którego hasłem przewodnim był transport towarów niebezpiecznych i cennych. Podczas pierwszego dnia wygłoszono kilka ciekawych prezentacji, mających na celu przybliżenie uczestnikom tematyki związanej m.in. z przewozem dóbr cennych, oraz sposobów ich chronienia podczas przemieszczania. Innymi poruszanymi zagadnieniami były transport i sposoby składowania towarów niebezpiecznych takich jak paliwo jądrowe. Dzięki prezentacjom i dyskusji udało się nam zdobyć szeroką wiedzę nie tylko o samym przemieszczaniu związków radioaktywnych, ale także o całej procedurze prawnej towarzyszącej tego rodzaju transportom. Po części teoretycznej udaliśmy się do laboratorium wyposażonego w kompletny silnik okrętowy. Dzięki temu udało nam się zdobyć doświadczenie z dziedziny budowy oraz aspektów technicznych motoru okrętowego. Następnym punktem wycieczki było laboratorium informatyczne, wyposażone w kompletną aparaturę naprowadzania oraz sterowania pływającymi jednostkami morskimi (począwszy od małych holowników, a skończywszy na olbrzymich kontenerowcach). Podczas pobytu w tamtym miejscu można było samodzielnie spróbować pokierować statkiem, oraz na bieżąco kontrolować położenie okrętu na mapie. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie statku badawczego MS Nawigator XXI będącego własnością Akademii Morskiej w Szczecinie. Osobą oprowadzającą był Pierwszy Oficer okrętu, który zapoznał nas z funkcjami wszystkich urządzeń znajdujących się na pokładzie i na mostu jednostki.

Drugi dzień konferencji upłynął pod hasłem podobnej tematyki do dnia wcześniejszego. Tym razem mogliśmy się dowiedzieć o transporcie towarów ponadgabarytowych m.in. części do budowy samolotów marki Airbus. Konferencje zakończyło uderzenie w dzwon okrętowy, podobnie jak miało to miejsce na jej rozpoczęcie.

Podsumowując, konferencja pod względem tematycznym była bardzo interesująca, a przedstawione referaty dały uczestnikom szeroką wiedzę dotyczącą wyżej wymienionych zagadnień transportowych i logistycznych.

Poprawiony: sobota, 14 grudnia 2013 17:40