§ 1. Nazwa i siedziba
- Koło Naukowe Logistyki TiLOG, zwane w dalszej części niniejszego regulaminu Kołem, działa na podstawie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym, Statutu Politechniki Krakowskiej oraz niniejszego Regulaminu.
- Siedzibą Koła jest Zakład Transportu L-32 ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków
§ 2. Cele i zadania Koła oraz sposoby działania
- Celem działania Koła jest zaspokajanie rozwojowych potrzeb jego członków poprzez ciągłe poszerzanie wiedzy teoretycznej oraz poznanie specyfiki pracy w firmie logistycznej. Koło współpracuje z przedsiębiorstwami zainteresowanymi edukacja logistyczną. Członkowie Koła poznają sposoby wdrażania nowych rozwiązań i zdobywają praktyczne umiejętności w dziedzinie logistyki i transportu.
- Koło realizuje swoje cele i zadania poprzez:
1) pracę w czasie spotkań Koła, w szczególności przez przygotowywanie referatów, prezentacji oraz rozwiązywanie zadań „Case study” (ang. Studium przypadku); 2) uczestnictwo w konferencjach naukowych; 3) organizowanie konferencji naukowych; 4) wycieczki i spotkania z przedstawicielami firm.
§ 3. Członkowie, ich prawa i obowiązki
- Członkiem Koła może zostać student Politechniki Krakowskiej, który spełni następujące kryteria:
1) uczestniczył w co najmniej trzech spotkaniach Koła; 2) aktywnie angażuje się w działalność Koła.
- Nabycie członkostwa następuje na mocy uchwały Zarządu Koła.
- Utrata członkostwa następuje na skutek:
1) złożenia oświadczenia woli wystąpienia z Koła, podanego do wiadomości Zarządu; 2) uchwały Zarządu Koła, wydawanej w szczególności z powodu: a) nieusprawiedliwionej nieobecności na co najmniej czterech spotkaniach Koła, b) rażącego naruszenia Regulaminu Koła; 3) wciągnięcia w poczet Członków Honorowych Koła, co ma miejsce w wyniku uchwały Zarządu Koła; 4) skreślenia z listy studentów; 5) śmierci.
- Od decyzji Zarządu o wykluczeniu z Koła przysługuje odwołanie do Walnego Zgromadzenia Członków. Odwołanie jest składane na ręce Opiekuna Koła.
- Członek Koła ma prawo do:
1) czynnego i biernego prawa wyborczego do Zarządu Koła; 2) udziału w pracach Koła, korzystania ze wszystkich urządzeń i stwarzanych przez Koło możliwości; 3) używania odznak i znaków Koła, a także reprezentowania go na wszelkich imprezach i spotkaniach o charakterze niekolidującym z celami działania Koła; 4) zgłaszania opinii, wniosków i postulatów pod adresem Zarządu Koła.
- Do obowiązków członków należy:
1) przestrzeganie postanowień niniejszego regulaminu; 2) stosowanie się w swojej działalności do uchwał oraz wytycznych Zarządu Koła i Opiekuna Koła; 3) aktywne uczestniczenie w pracach i realizacji celów Koła; 4) dbanie o dobre imię Koła.
- W przypadku naruszenia niniejszego regulaminu, Opiekun Koła może zastosować upomnienie jak również czasowe ograniczenie praw określonych w ust. 6 pkt. 2-3.
§ 4. Władze Koła
- Organami Organizacji są:
1) Walne Zgromadzenie Członków; 2) Zarząd.
- Władze Organizacji w swych działaniach kierują się zasadami demokracji, kolegialności, jawności i gospodarności.
§ 5. Walne Zgromadzenie Członków
- Walne Zgromadzenie Członków jest najwyższą władzą Koła.
- Do kompetencji Walnego Zgromadzenia należy:
1) uchwalanie i zmiany regulaminu Koła; 2) wybór i odwołanie członków Zarządu, zgodnie z przepisami zawartymi w niniejszym regulaminie; 3) rozpatrywanie i zatwierdzanie sprawozdań z działalności Zarządu 4) podejmowanie uchwały o rozwiązaniu Koła; 5) ocena działalności Zarządu Koła.
- Walne Zgromadzenie Członków zwoływane jest przez Przewodniczącego Koła, co najmniej raz w roku akademickim oraz na żądanie co najmniej 1/5 wszystkich członków Koła.
- W Walnym Zgromadzeniu Członków mają prawo uczestniczyć wszyscy członkowie Koła.
- O miejscu, terminie i porządku obrad Walnego Zgromadzenia Członków Zarząd powiadamia członków co najmniej na 7 dni przed terminem zebrania.
- Walne Zgromadzenie Członków podejmuje decyzje w formie uchwał większością 2/3 głosów w głosowaniu jawnym w obecności co najmniej połowy Członków, chyba że postanowienia regulaminu stanowią inaczej.
§ 6. Zarząd
- Zarząd kieruje działalnością Koła.
- Zarząd współpracuje z Opiekunem Koła.
- Zarząd składa się z Przewodniczącego, I Zastępcy Przewodniczącego oraz II Zastępcy Przewodniczącego.
- Kadencja Zarządu trwa 1 rok.
- Zarząd podejmuje uchwały większością głosów swoich członków we wszystkich sprawach niezastrzeżonych do kompetencji Walnego Zgromadzenia.
- Zarząd zwołuje spotkania koła przynajmniej raz w miesiącu, z wyjątkiem wakacji oraz sytuacji uzasadnionych poważną przyczyną.
- Przewodniczący Zarządu kieruje pracami Zarządu oraz reprezentuje Koło na zewnątrz.
- Przewodniczący Zarządu w terminie do dnia 31 października każdego roku składa Rektorowi PK coroczne sprawozdanie z działalności Koła za rok poprzedni.
- Przewodniczący Zarządu zobowiązany jest przedkładać Rektorowi PK wszelkie zmiany w regulaminie Koła, zmiany w Zarządzie Koła i aktualny wykaz Członków Koła.
- Skład osobowy zarządu wybierany jest przez Walne Zgromadzenie Członków w obecności co najmniej połowy członków Koła. W sytuacji, gdy na Walne Zgromadzenie zwołane w celu wyboru Zarządu Koła stawi się mniej niż połowa Członków, zwoływane jest kolejne Walne Zgromadzenie, które wybiera skład osobowy Zarządu Koła bez względu na liczbę uczestników.
- Decyzja dotycząca sposobu przeprowadzenia głosowania, tj. jawne przez podniesienie ręki bądź też tajne pisemne podejmowana jest w formie uchwały przez Walne Zgromadzenie.
- Do Zarządu wchodzą trzy osoby w kolejności według liczby uzyskanych głosów. Jeżeli tę samą liczbę głosów zdobyło więcej osób, niż jest pozostałych miejsc w Zarządzie, przeprowadza się natychmiast dodatkowe głosowanie przeprowadzane w takim samym trybie, jak pierwsze głosowanie, mające na celu rozstrzygnięcie które z tych osób wejdą do zarządu. Procedura ta powtarzana jest do momentu wyłonienia wszystkich trzech Członków Zarządu.
- Podział funkcji Członków Zarządu podejmowany jest przez Zarząd Koła w porozumieniu z Opiekunem Koła.
- Wygaśnięcie mandatu Członka Zarządu ma miejsce na skutek:
1) złożenia oświadczenia woli zrzeczenia się funkcji, podanej do wiadomości pozostałych Członków Zarządu oraz Członków Koła; 2) decyzji Opiekuna Koła w wypadku naruszenia Regulaminu Koła; 3) utraty członkostwa w Kole.
- W sytuacji wygaśnięcia mandatu Członka Zarządu, zwoływane jest Walne Zgromadzenie Członków w celu przeprowadzenia wyborów uzupełniających. Mandat Członków Zarządu wybranych w wyborach uzupełniających jest ważny do końca bieżącej kadencji Zarządu. Tryb przeprowadzenia głosowania jest taki sam, jak w przypadku zwyczajnych wyborów Zarządu.
- Walne Zgromadzenie Członków może, na drodze uchwały uchwalonej większością 2/3 głosów w obecności przynajmniej połowy Członków zdecydować o kontynuowaniu działalności Zarządu w niepełnym składzie do końca trwającej kadencji, w sytuacji pozostawania na stanowisku co najmniej jednego Członka Zarządu.
§ 7. Finansowanie Koła
- Działalność Koła jest finansowana zgodnie z zasadami obowiązującymi na Politechnice Krakowskiej w zakresie finansowania działalności organizacji studenckich i doktorantów.
- Dyspozycje finansowe osób wskazanych przez Zarząd (dysponentów) zatwierdza właściwy prorektor.
- Obsługę finansową działalności Koła prowadzi pracownik do spraw obsługi finansowej właściwego prorektora (pracownik limitów).
§ 8. Postanowienia końcowe
- Zmian w regulaminie dokonuje Walne Zgromadzenie Członków większością 2/3 głosów przy obecności 3/4 Członków.
- Uchwałę w sprawie rozwiązania Koła podejmuje Walne Zgromadzenie Członków większością 3/4 głosów w obecności co najmniej 3/5 Członków.
§ 9. Przepisy przejściowe
- Niniejszy regulamin zastępuje dotychczasowy statut i regulamin Koła.
- Niniejszy regulamin wchodzi w życie wraz z momentem jego uchwalenia.
|