LogowanieO nas PDF Drukuj Email

 

 

Koło Naukowe Logistyki TILOG jest organizacją studencką działającą na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej przy Katedrze Systemów Transportowych L-23. Jako organizacja uczelniana KNL TILOG zrzesza studentów kierunku Transport, stanowiących silną grupę młodych i zdeterminowanych logistyków. Naszą główną misją jest wymiana wiedzy i doświadczeń, dlatego jednym z podstawowych założeń działalności jest konfrontacja teorii z praktyką. Działalność w kole traktujemy jako cenne uzupełnienie wiedzy zdobywanej w ramach wykładów i innych zajęć na uczelni. Łączy nas zamiłowanie do transportu i logistyki, a wymiana zdań na temat naszych zainteresowań jest doskonałą formą powiększania bagażu doświadczeń. Obszar naszych głównych zainteresowań:

  • tematyka logistyczna: magazynowanie, łańcuchy dostaw, lean management, spedycja, systemy ITS, ILS i APTS;
  • tematyka kolejowa: przewozy pasażerskie i towarowe, sterowanie ruchem, tabor kolejowy, infrastruktura kolejowa, prowadzenie ruchu kolejowego, systemy ERTMS/ETCS;
  • tematyka lotnicza: rynek przewozów lotniczych w Polsce i w Europie, prognozy ruchu lotniczego, elementy współpracy w transporcie lotniczym, kolejowym i drogowym.

Jako dynamiczni i kreatywni studenci, z głowami przepełnionymi masą pomysłów, stawiamy na działalność w grupie. Inicjatywa i zaangażowanie każdego z osobna stanowi według nas cenną formę rozwoju organizacji. W naszej działalności staramy się zaspokajać nie tylko rozwojowe potrzeby koła, ale także często indywidualne zainteresowania naszych członków. Osoby z nami współpracujące mają możliwość zaproponowania własnego pomysłu, a następnie jego realizacji w ramach współpracy z kolegami. Cenimy sobie pomysłowość i nowoczesne rozwiązania, dlatego jesteśmy otwarci na współpracę z każdym, kto chce czynnie uczestniczyć w życiu KNL TiLOG.


W kontaktach zewnętrznych staramy się wykorzystywać jak największy zasób naszych doświadczeń i możliwości. Stawiamy na indywidualne podejście do firm z branży: logistycznej, spedycyjnej, transportu kolejowego i lotniczego, inteligentnych systemów transportowych oraz innych organizacji o podobnym profilu, co nasz. Wymagamy od siebie dużego stopnia profesjonalizmu i zaangażowania. Uważamy, że współpraca powinna przynosić korzyści obu stronom, dlatego istotne jest dla nas zadowolenie i chęć dalszej kooperacji w płaszczyźnie transportu i logistyki. W ramach partnerstwa gwarantujemy ze swojej strony pełną mobilizację i dojrzałe podejście.