Szukaj na stronie

LogowanieV Poznańskie Forum Logistyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Aleksandrowicz   
środa, 27 maja 2015 22:07

W dniach 23-24 kwietnia 2015 roku ośmioro członków Koła Naukowego Logistyki wzięło udział w V Poznańskim Forum Logistycznym. Konferencja organizowana była przez Koło Naukowe Logistyka funkcjonujące na Politechnice Poznańskiej. Tematem przewodnim tegorocznego Forum była logistyka dystrybucji.  Konferencja oparta była o wystąpienia zaproszonych gości (specjaliści z branży TSL oraz wybitni pracownicy naukowi Politechniki Poznańskiej) i prezentację najlepszych spośród zgłoszonych referatów. Wśród prelegentów znalazł się członek naszego Koła: Jan Aleksandrowicz z referatem na temat „nowoczesnych rozwiązać w organizacji i optymalizacji sieci logistycznej”. Wygłoszone referaty stały na bardzo wysokim poziomie i związane były z rozwiązaniami realnych problemów logistycznych. Jury złożone z pracowników naukowych Politechniki Poznańskiej przyznało wyróżnienie dla Jana Aleksandrowicza w kategorii najlepszego referatu.

 

 

Pierwszego dnia na uczestników konferencji po części prelekcyjnej czekała także część mniej oficjalna związana z kolacją integracyjną w jednym z pod poznańskich hoteli. Podczas kolacji uczestnicy mogli się lepiej poznać i zintegrować.

Drugiego dnia Forum na uczestników czekały wycieczki naukowe (m.in. do zajezdni tramwajowej na Franowie) oraz warsztaty logistyczne (organizowane m.in. przez FMLogistics). Niektórzy z nas jednak tego dnia zdecydowali się skorzystać z pięknej słonecznej pogody i pozwiedzać historyczne centrum miasta. Po uroczystym zakończeniu konferencji i rozdaniu nagród za najlepsze referaty, uczestnicy udali się na obiad, po którym wszyscy wyruszyli do swoich domów.

 

Członkowie naszego Koła (Jan Aleksandrowicz, Łukasz Bieniasz i Paweł Wykurz) wzięli także podczas Forum udział w konkursie na najlepiej rozwiązany Case Study związany z logistyką dystrybucji. Niestety ze względu na wysoki poziom trudności zadania (a co za tym idzie małą liczbę zespołów, którym udało się rozwiązać problem) i zupełnie różne podejście do problemu przez zespoły studenckie jury zrezygnowało z przyzna-wania nagrody za zwycięstwo.

Wyjazd pozwolił nowym członkom naszego Koła zapoznać się z członkami innych kół naukowych z całej Polski. Dodatkowo poszerzyli swoją wiedzę z dziedziny logistyki, dystrybucji, a także systemów wspierających sieci logistyczne.

Poprawiony: niedziela, 14 czerwca 2015 12:15