Szukaj na stronie

LogowanieNajbliższe spotkanie:

Brak wydarzeń
Koło Naukowe TILOG
TiLOG_ontour2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Patrycja Bakalarz   
wtorek, 13 listopada 2018 17:23

Dziewięć dni podróży, trzy stolice, kilkanaście odwiedzonych mniejszych miast i niezliczona ilość mijanych po drodze wsi. Ponad 2300 kilometrów przejechanych na pokładzie pociągu i dodatkowo prawie 120 kilometrów pokonanych pieszo - taki jest bilans trzeciej edycji #TILOG_ontour w której brało udział 11 uczestników!

TiLOG_ontour jest już tradycją w naszym kole. Co roku organizujemy dłuższy, tygodniowy wyjazd podczas którego chcemy poznać świat transportu i logistyki w praktyce, w rzeczywistości, ale też po prostu spędzić miło czas jako ,,tilogowa” grupa.

W tym roku padło na Słowację, kraj bardzo niedoceniany przez turystów. Jednak pełen pięknych krajobrazów, atrakcji przyrodniczych i zabytków. To co właściwie przyciągnęło członków naszego koła do naszych południowych sąsiadów to przede wszystkim chęć poznania funkcjonowania systemu ZSSK – słowackich kolei - po wprowadzeniu w życie przejazdów z ulgą 100 proc. dla uczniów, studentów, emerytów oraz grup.

Jednak nie tylko Słowacja była naszym celem, w ramach wycieczek kolejowych odwiedziliśmy też Węgry oraz Austrię. Głównym ich celem było poznanie infrastruktury kolejowej. Tu najciekawsze okazały się zwłaszcza linie kolejowe poprowadzone w trudnym górskim terenie na Słowacji, obiekty znajdujące się w Wiedniu - nowoczesny dworzec Wien Hauptbahnhof, oraz dwa główne obiekty tego typu w Budapeszcie - dworce Keleti i Nyugati. Dodatkową atrakcją było autonomiczne metro w stolicy Węgier.

Cały wyjazd upłynął nam w miłej atmosferze, pięknych widokach oraz wspaniałej wrześniowej pogodzie. Wiele zobaczyliśmy oraz poszerzyliśmy naszą kolejową wiedzę. Już teraz możemy powiedzieć, że z niecierpliwością czekamy na kolejne TiLOG_ontour.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2018 20:43
Więcej…
 
Wizyta w symulatorze tramwaju NGT6 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Aleksandrowicz   
piątek, 04 marca 2016 19:32

Dnia 25.02.2016 członkowie naszego Koła mieli możliwość zapoznania się ze sposobem funkcjonowania Symulatora Tramwaju NGT6. Wycieczka możliwa była dzięki uprzejmości Pana Macieja Górowskiego (z Zakładu Projektowania i Budowy Pojazdów Szynowych, Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej). Członkowie TILOGu mogli zasiąść w idealnie odwzorowanej kabinie jednego z krakowskich tramwajów i poprowadzić go po wirtualnej trasie. Dzięki temu udało im się zdobyć praktyczną wiedzę na temat obsługi tramwaju, fizyki ruchu tramwajów i oznakowania na liniach tramwajowych.

 

Symulator złożony jest z kompletnej kabiny motorniczego, wyposażonej we wszystkie urządzenia, jakie można spotkać w kabinie wagonu Bombardier NGT6. Symulacja jazdy wyświetlana jest na szybie przedniej i dwóch bocznych kabiny przy pomocy trzech projektorów.  Dzięki temu prowadząc tramwaj można poczuć się jak w prawdziwym tramwaju. Warto także wspomnieć, że wyświetlana symulacja cechuje się doskonałą grafiką, dzięki której widoczne są wszystkie szczegóły sieci tramwajowej, takie jak izolatory sekcyjne, iglice zwrotnic czy oznakowanie wzdłuż linii tramwajowych.

 

Wizyta w symulatorze była dla członków naszego Koła cennym doświadczeniem, można mieć nadzieję, że podobne wyjścia będę organizowane częściej w przyszłości.

Poprawiony: wtorek, 13 listopada 2018 17:08
 
VIII Dni Transportu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Wykurz   
piątek, 27 listopada 2015 21:41

 
Logistyka dla Pierwszaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Aleksandrowicz   
wtorek, 20 października 2015 12:44

Plakat Logistyka dla PierwszakaWitajcie!
To już kolejny raz kiedy organizujemy spotkanie pt . "Logistyka dla pierwszaka". Chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat studiowania i transportu? Odwiedzić ciekawe miejsca? Poznać wspaniałych ludzi? Jeśli tak to zapraszamy na spotkanie które odbędzie się 22.10.2015r. o godz. 16:15 w sali 306(A). Nie zabraknie humoru, prezentów i dobrej zabawy!

Przyjdź i przekonaj się sam!
Zapraszamy

Poprawiony: piątek, 27 listopada 2015 21:43
 
V Poznańskie Forum Logistyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Aleksandrowicz   
środa, 27 maja 2015 22:07

W dniach 23-24 kwietnia 2015 roku ośmioro członków Koła Naukowego Logistyki wzięło udział w V Poznańskim Forum Logistycznym. Konferencja organizowana była przez Koło Naukowe Logistyka funkcjonujące na Politechnice Poznańskiej. Tematem przewodnim tegorocznego Forum była logistyka dystrybucji.  Konferencja oparta była o wystąpienia zaproszonych gości (specjaliści z branży TSL oraz wybitni pracownicy naukowi Politechniki Poznańskiej) i prezentację najlepszych spośród zgłoszonych referatów. Wśród prelegentów znalazł się członek naszego Koła: Jan Aleksandrowicz z referatem na temat „nowoczesnych rozwiązać w organizacji i optymalizacji sieci logistycznej”. Wygłoszone referaty stały na bardzo wysokim poziomie i związane były z rozwiązaniami realnych problemów logistycznych. Jury złożone z pracowników naukowych Politechniki Poznańskiej przyznało wyróżnienie dla Jana Aleksandrowicza w kategorii najlepszego referatu.

 

Poprawiony: niedziela, 14 czerwca 2015 12:15
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 16