Szukaj na stronie

LogowanieNajbliższe spotkanie:

Brak wydarzeń
Koło Naukowe TILOG
Spotkanie z Giełdą Transportową TRANS.eu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Wykurz   
czwartek, 22 listopada 2012 15:09

12 Listopada mieliśmy zaszczyt gościć Panią Beatę Burdek oraz Pana Bogumiła Paszkiewicza -  przedstawicieli Europejskiej Giełdy Transportowej TRANS.eu. Poprowadzili oni prelekcję na temat funkcjonowania i przyszłości giełd ładunków oraz zaprezentowali działanie programu Trans.eu 4,0.
Spotkanie pozwoliło dowiedzieć się zebranym wielu ciekawych informacji z branży TSL (np. jakie towary są najczęściej kradzione z ciężarówek) a także zdobyć cenne upominki, jako nagrody za poprawne odpowiedzi na pytania przedstawicieli Transa.
Warto nadmienić, że jako Koło Naukowe TiLOG, w ramach dalszej współpracy z TRANS.eu, będziemy prowadzili warsztaty związanie z wersją edukacyjną programu Trans - TRANS EDU, na które już dziś gorąco zapraszamy. Szczegóły wkrótce!

Zdjęcia ze spotkania do zobaczenia w naszej galerii.

 
VI Sympozjum Logistyczno-Transportowe „Sea Point 2012” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia Fabisz   
piątek, 16 listopada 2012 22:15

W dniach 8 i 9 listopada jako członkowie koła KNL TILOG uczestniczyliśmy  w sympozjum na Akademii Morskiej w Szczecinie, którego głównym tematem przewodnim był: „Transport w XXI wieku”. Pojawiliśmy się tam w składzie: Jan Aleksandrowicz, Konrad Chwastek, Sylwia Fabisz, Aneta Wojdyła i Paweł Wykurz. Jednogłośnie zadecydowaliśmy, że podróż odbędziemy samochodem. W Szczecinie pojawiliśmy się około godz. 8.00 i skierowaliśmy się prosto do hostelu „Cuma”. Niestety mieliśmy tylko chwilę na przebranie się toteż kompletnie niewyspani udaliśmy się prosto na miejsce konferencji.

Plan w pierwszym dniu był dość napięty, a sama konferencja została podzielona na trzy panele.
Panel I to „Współczesne rozwiązania w transporcie pasażerskim”. Jako pierwsi swoją prezentacje pt. „ Wspólne przystanki autobusowo-tramwajowe, jako element zwiększenia konkurencyjności transportu zbiorowego na przykładzie miasta Krakowa” wygłosili nasi koledzy: Jan Aleksandrowicz i Konrad Chwastek. Szczególnie intensywną dyskusje w tym roku wzbudziła prelekcja pana Zygmunta Kopacza z Open Nexus na temat „Oceny funkcjonowania działu zakupów”. Panel II dotyczył „Współczesnych rozwiązań w transporcie ładunków” i obejmował dwie prezentacje.

Tegoroczna wycieczka odbyła się do Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie podziwialiśmy stare pojazdy, chociaż dla dziewczyn jedyną rozrywkę stanowiła zainstalowana tam elektroniczna gra w naprawianie samochodu. Wieczorem przenieśliśmy się do klubu „Pod Masztami”, gdzie odbyła się impreza integracyjna, Na szczęście tego roku nie było problemów z dostaniem się z powrotem do hostelu.

Drugi dzień konferencji dotyczył „Znaczenia infrastruktury w rozwoju systemów transportowych”,
w której niestety nie mieliśmy przyjemności uczestniczyć. Po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Poprawiony: sobota, 17 listopada 2012 20:46
 
Spotkanie z Giełdą Transportową TRANS.eu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Wykurz   
niedziela, 04 listopada 2012 17:32

Poprawiony: piątek, 16 listopada 2012 22:17
 
Podsumowanie Wyborów Zarządu KNL Tilog PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Wykurz   
czwartek, 25 października 2012 20:55

Podsumowując wieczór wyborczy...

W zarządzie drobne zmiany. Od dziś osoby zarządzające Kołem to: Przewodniczący: Konrad Chwastek, Z-ca przewodniczącego: Paweł Wykurz, II Zastępca przewodniczącego: Grzegorz Szkutkowski. Gratulujemy! Frekwencja wyborcza wyniosła 59%.

Zarządowi życzymy powodzenia, a członkom zadowolenia z zarządu :)

Przedstawiliśmy także pokrótce roadmap na najbliższy rok, mamy nadzieję, że wszystko uda się zrealizować!

Do zobaczenia na następnym spotkaniu.

 
Logistyka dla pierwszaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Wykurz   
wtorek, 09 października 2012 13:25

W najbliższą środę, tj. 10.10.2012 odbędzie się kolejna edycja naszego sztandarowego projektu jakim jest Logistyka dla Pierwszaka. Jak co roku, zaprezentujemy działalność koła zainteresowanym studentom z pierwszego semestru.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 18:00 w sali 404 - gorąco wszystkich zapraszam!

Poprawiony: środa, 03 grudnia 2014 22:59
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 16