Szukaj na stronie

LogowanieNajbliższe spotkanie:

Brak wydarzeń
Koło Naukowe TILOG
Nošovice ‘14 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Kułaga   
niedziela, 11 maja 2014 13:23

9.05.2014 godzina 3:00 pobudka! Czas wstać! Niektórzy z nas właśnie o tej porze musieli wstać aby rozpocząć kolejną wyprawę z cyklu TiLOG on TOUR.  Tym razem naszym celem była Czeska Republika. Wczesnym rankiem 9 osobowa  ekipa wyruszyła w kierunku zachodnio-południowej granicy.

Pierwszym punktem  programu była fabryka Hyundai  znajdująca się w Nošovicach. Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) istnieje od 2006 roku i rozprzestrzenia się na 200-hektarowym obszarze. Jest to pierwszy zakład Hyundai w Europie. Pozostałe  znajdują się  w Korei i Chinach, w Indiach , w USA, Turcji, Rosji i Brazylii. Eksperci postrzegają Nošovice  jako najbardziej nowoczesnym zakład produkujący samochody w Europie. HMMC zatrudnia prawie 3500 osób, z czego 96% to obywatele Republiki Czeskiej. Obecnie w zakładzie produkowane są trzy modele tej marki: i30, ix20, ix35. Wszystkie modele produkowane w HMMC zostały zaprojektowane specjalnie dla rynku europejskiego w Europejskim Centrum Technicznym w Russelsheim.

Poprawiony: niedziela, 11 maja 2014 21:39
Więcej…
 
Wycieczka - NEWAG S.A. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Angelika Łastowska   
wtorek, 01 kwietnia 2014 22:32

Firma NEWAG to jedna z naj­więk­szych i naj­star­szych firm kole­jo­wych w Pol­sce, wio­dąca w pro­duk­cji, moder­ni­za­cji i napra­wie taboru kole­jo­wego. Rozwój firmy przyciągnął zainteresowanie naszego Koła, dlatego chcieliśmy dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Dzięki niezwykle sprawnemu kontaktowi z przedstawicielami firmy i ich chęci do przyjęcia naszego Koła, w czwartek 14 marca mieliśmy okazję przekroczyć bramy sądeckiego NEWAG’u.
Na miejscu przywitał nas pan Paweł Biel – Zastępca Kierownika Zespołu Konstrukcyjnego.  To właśnie pan Paweł zaproponował nam niezwykle ciekawą wycieczkę po zakątkach zakładu.   W jej czasie poznaliśmy pracowników firmy, którzy bardzo chętnie podzieli się z nami swoją wiedzą na temat struktury organizacyjnej firmy, procesów, logistyki.

Poprawiony: środa, 02 kwietnia 2014 20:28
Więcej…
 
W poszukiwaniu priorytetów dla tramwajów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Aleksandrowicz   
wtorek, 01 kwietnia 2014 19:04

Nasze Koło zaprasza na spotkanie z przedstawicielem Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu dotyczące Obszarowego Systemu Sterowania Ruchem, a w szczególności rozwiązań które mają za zadanie usprawnić funkcjonowanie transportu zbiorowego. Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia o godzinie 13:30 w sali 411 (główny budynek Politechniki Krakowskiej). Podczas spotkania dowiedzą się Państwo m.in.:
- jaki system odpowiada za sterowanie ruchem na terenie Krakowa,
- w jaki sposób jest nadawany priorytet dla tramwajów,
- co powoduje, że czasem tramwaje nie otrzymują priorytetu,
- w jaki sposób monitorowana jest sieć połączeń tramwajowych.
Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych tematyką zarządzania i sterowania ruchem oraz transportem zbiorowym. Zachęcamy także uczestników do zadawania pytań podczas spotkania.

Poprawiony: środa, 02 kwietnia 2014 20:28
 
XIII FORUM MŁODEJ LOGISTYKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Jagieła   
niedziela, 16 marca 2014 20:14

W dniach 6-7 marca 2014r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyło się XIII Forum Młodej Logistyki. Jak co roku nie mogło zabraknąć na nim członków naszego koła TiLOG. Po porannej podróży pociągiem i zakwaterowaniu się w hostelu udaliśmy się na miejsce konferencji.

W sześcioosobowym składzie, troszkę spóźnieni, nie zdążyliśmy na oficjalne otwarcie lecz mogliśmy  wysłuchać prezentacji dziewięciu kół naukowych wybranych spośród wszystkich zaproszonych. (Z powodu nie zgłoszenia się jednego z prezentujących zespołów  zastąpiono go innym z listy rezerwowej, który ostatecznie według Kapituły okazał się najlepszym).

Poprawiony: wtorek, 18 marca 2014 11:29
Więcej…
 
Szkolenie Leader Lean Manufacturing -LUQAM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Wojdyła   
środa, 12 marca 2014 21:17

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych  na certyfikowane szkolenie „Leader Lean Manufacturing” prowadzone przez firmę LUQAM  w dniach 21-23 marca 2014 r.

Każdy uczestnik otrzyma Międzynarodowy Certyfikat Bureau Veritas.

Poprawiony: środa, 02 kwietnia 2014 20:27
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 16